vážky.sk - logo

AKTUALITY

Novinky na stránke, upozornenia na aktuality zo sveta odonatológie, naše názory na aktuálne udalosti
a stanoviská k nim...

aktuality - logo
 


Aktuality

23. apríl 2024, autor: správca
zmeny na stránke
Poskytovateľ servra, na ktorom beží stránka vazky.sk, od 1. mája prechádza na vyššiu úroveň zabezpečenia. Z tohto dôvodu na stránke robíme úpravy, ktoré majú zaručiť jej funkčnosť aj po tomto dátume. Týka sa to hlavne php stránok, html by malo stále byť plne funkčné. Počas prerábok a testovania môžete zaznamenať občasné výpadky niektorých služieb. Tieto sa môžu objaviť aj po 1. máji. Ak by ste takéto situácie zaznamenali, dajte nám o nich vedieť (dusan.sacha@vazky.sk). Ďakujeme.
22. marec 2024, autor: Dušan Šácha
SVS 2024 na obzore
Tohtoročné vážkarske stretnutie sa bude konať na severovýchode Slovenska, v NP Poloniny, CHKO Východné Karpaty a CHKO Vihorlat. Termín 13.-16. júna, základňa na sninských rybníkoch. Viac na www.vazky.sk/menu/svs.html. Tešíme sa na Vás!
6. január 2024, autor: Dušan Šácha
časopis Membranula
Novinky na stránke vazky.sk:
- Prvé číslo časopisu Membranula je k dispozícii v sekcii Vážky v médiách ( www.vazky.sk/media.html ). Časopis je dostupný aj pre širokú verejnosť a otvorený príspevkom o vážkach a vážkaroch zo všetkých kútov Slovenska.
- Aktualizované kontaktné údaje.
30. apríl 2023, autor: Dušan Šácha
Hry sú späť!
Po ukončení podpory Adobe Flash playera niektoré prvky na stránke (vrátane hier a určovacieho kľúča) prestali fungovať.
Problém je odstránený. Hry aj kľúč sú znova dostupné, tento raz ako stiahnuteľné a spustiteľné súbory. Návody na použitie nájdete na príslušných stránkach v sekciách Hry, testy, zábava a Vážky na Slovensku. Ak sa Vám zobrazujú ešte staré verzie stránky, nezabudnite si ju znova načítať.
25. marec 2023, autor: Dušan Šácha
alebo do Poľska
Tam to bude od 6. do 9. júla v Suwalskom prírodnom parku. Informácie u Adama Tarkowského (tarkowski890@gmail.com) a registrácia na https://forms.gle/pcEwEKCFZ4VhSfZh6.
25. marec 2023, autor: Dušan Šácha
za vážkami na Cyprus
Áno, v tejto vychytenej destinácii sa na prelome júna a júla koná medzinárodný vážkarsky kongres. Viac informácií na worlddragonfly.org/ico-2023/.
6. marec 2023, autor: Dušan Šácha
aktualizácia k SVS
K SVS sa pridávajú ďalší partneri. Aktualizované materiály nájdete na stránke www.vazky.sk/menu/svs.html.
26. február 2023, autor: Dušan Šácha
SVS 2023
SVS 2023 sa blíži a prihlasovanie je otvorené.
Miestom konania je jedno z centier biodiverzity vážok na Slovensku - Turiec. Termín 13.-16. júl umožní pozorovať väčšinu prítomných druhov, ktorých spektrum nemôže nechať chladným žiadneho fanúšika vážok.
Aj tento rok je v ponuke kurz určovania lariev, ktorý sa uskutoční pred SVS, a to 12. a 13. júla.
A keďže vážkarske stretnutia oslavujú piate narodeniny, tento ročník bude ešte o čosi lepší ako štandardne. Informácie a pozvánka na www.vazky.sk/menu/svs.html.
1    2    3    4    5    6    7    8